شهرک‌های صنعتی بیانگر عینی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانیبه گزارش اقتصاد سرآمد -  سرپرست شرکت توزیع نیروی برق یزد از رشد 10.2 درصد فروش انرژی در بخش صنعتی از ابتدای سال 97 تا پایان آبان ماه گذشته خبر داد.
آرش نواب در دیدار با مدیر شهرک‌های صنعتی استان اظهار داشت: سهم مصرف انرژی صنعت در بخش توزیع 50 درصد و در کل استان 73 درصد است. 
وی افزود : میزان کل فروش انرژی در بخش توزیع، سه میلیون و500 کیلووات ساعت است که درمجموع 6.7 رشد داشت و شهر بهاباد با 58.3 درصد افزایش و مشترکان امور برق 2 با 1.1 درصد ، کمترین افزایش را داشت. 
سرپرست توزیع برق یزد اضافه کرد: در بخش خانگی 4.6 درصد در بخش عمومی و کشاورزی 2.9 درصد در بخش تجاری 4.8 درصد شاهد رشد فروش انرژی در استان در این مدت هستیم . 
نواب ادامه داد: وجود شهرک‌های صنعتی در استان بیانگر عینی اقتصاد مقاومتی همراه با حمایت از کالای ایرانی است که می‌تواند با استفاده از توانمندی‌های موجود و ارائه تولیدات، شاهد رشد صنعت و اقتصاد در منطقه باشیم. 
وی ، شهرک‌های صنعتی را فضای امنی برای سرمایه‌گذاری، حمایت از تولید ملی و رونق کسب‌وکار دانست و تصریح کرد : صنعت برق استان به‌عنوان حامی همیشگی برای رفع موانع و مشکلات صنعت گران استان تلاش خواهد کرد. 
سرپرست توزیع نیروی برق استان تأکید کرد: شرکت شهرک‌ها باید از تمام سازوکارها و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای ایجاد حرکتی رو به رشد در حوزه اقتصادی استفاده کند. 
تعداد مشترکان استان 653 هزار مشترک است که 530 هزار آن مربوط به بخش خانگی است. 
تعداد کارخانه‌های تولیدی و صنعتی استان یزد سه هزار و 500 واحد است. 

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/378/3/5050/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی