وجود ۵٣ هزار معلول در لرستان؛

پیوستن به کنوانسیون جهانی دفاع از حقوق معلولین را به فال نیک می‌گیریم به گزارش اقتصاد سرآمد - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: امروز معلولیت پدیده‌ای اجتماعی است.
 فاطمه زهرا توکلی در مراسم روز جهانی معلولین و تجلیل از مدال‎آوران و افتخارآفرینان رقابت‎های پاراآسیایی ٢٠١٨ جاکارتا بیان کرد: این روز یادآور تلاش و سعی همه مردان و زنانی است که علیرغم همه محدودیت‌ها بارها ثابت کردند نمی‌توان ارزش انسان را تنها در کالبد فیزیکی تعریف کرد.
وی با بیان اینکه ١٢ آذر فرصت مغتنمی برای معرفی توانمندی‌های معلولین است، ادامه داد: امروز فرصتی است برای یادآوری به جامعه که باید بستر را برای حضور این اقلیت و برای ظهور توانمندی آنها فراهم کرد.
توکلی اضافه کرد: نگرش جهان در مورد معلولیت دچار تحول شده و قبلا معلولیت را مشکلی فردی می‌دانستند و این در حالیست که امروز معلولیت پدیده‌ای اجتماعی است.
این مسئول افزود: به آینده خوش‌بین هستیم و به اجرای قانون حمایت از معلولین و بازنگری آن امیدوار هستیم.
وی تصریح کرد: باید کمیته‌هایی برای حمایت از حقوق این قشر در استان با حمایت استاندار لرستان تشکیل شود.
توکلی گفت: امیدوارم روزی برسد که معلولین به عنوان شهروندانی درجه یک امکان دسترسی برابربه همه امکانات را داشته باشند.
وی یادآور شد: پیوستن به کنوانسیون جهانی دفاع از حقوق معلولین را به فال نیک می‌گیریم چرا که گامی موثر در حمایت از این قشر است.
مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: ١٢ آذر فرصت خوبی است که بدانیم چقدر در ایجاد موانع و یا رفع آن‌ها برای معلولین موثر بوده‌ایم.
بهره‌گیری از استعداد معلولان در توسعه استان
استاندار لرستان گفت: باید از استعدادهای معلولان در توسعه استان بهره برد.
دکتر موسی خادمی در مراسم روز جهانی معلولین و تجلیل از مدال‌آوران رقابت‌های پارا آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا با تبریک ١٢ آذر روز جهانی معلولین، بیان کرد: در کشور 1.5 میلیون معلول وجود دارد که سهم لرستان ۵٣ هزار نفر هستند و امیدواریم از خدمات لازم بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: انسانی که از اول با کاستی متولد شد در شرایط رقابت نابرابر قرار می‌گیرد و باید از او حمایت کنیم تا در این شرایط نابرابر زمینه را برای ابتکار و خلاقیت فراهم شود.
استاندار اضافه کرد: برتری در قدرت اکتساب انسان است و برتری یعنی کسانی که قدرت ابتکار و خلاقیت دارند، باید از فراگیری و برابری این قشر اطمینان حاصل شود.
خادمی با بیان اینکه همه این افراد باید تحت پوشش قرار گیرند و تبعیض در درون جامعه هدف وجود نداشته باشد، گفت: باید فرصت برابر را برای این قشر فراهم کرد، مسئولین فضا را به گونه‌ای فراهم کنند تا فرصت کار، تلاش، خلاقیت و بهره‌برداری اقتصادی برای این قشر فراهم شود.
وی افزود: در مناسب‌سازی‌های اماکن باید تلاش کنیم و نباید دسترسی آنها به فرصت‌های برابر را نادیده بگیریم تا این قشر بتوانند همانند دیگران کار کنند و امکانات مناسب برای فعالیت آنان ایجاد شود.
خادمی افزود: معلولین در مسابقات پاراآسیایی٢٠١٨ جاکارتا مدال کسب کردند قابل تقدیر است و باید بیش از سایرین مورد تکریم و پاداش قرار گیرند و این مهم در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود.
استاندار اظهار کرد: باید وظایف قانونی، اخلاقی و شرعی خود را نسبت به این قشر به نحو احسن انجام دهیم.

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/378/7/5089/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی