اقتصاد زاینده، اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان است


معاون اول رئیس جمهور در آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشوری بیان کرد: اقتصادی می‌تواند زاینده باشد که متکی به اقتصاد مقاومتی است، اقتصاد ما وقتی می‌تواند مقاومت نشان دهد که دانش‌بنیان باشد.
 به گزارش اقتصاد سرآمد، نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور، در سالن اجلاس سران کشور‌های اسلامی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگران کشور برگزار شد.
جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، در جمع پژوهشگران و فناوران کشور با بیان اینکه اگر در این جمع از فضیلت علم، دانش و فناوری صحبت کنیم، تکرار مباحثی است که این جمع آن‌ها را می‌دانند، اظهار کرد: توسعه علمی یکی از عرصه‌های اساسی توسعه پایدار و توسعه همه جانبه کشور بوده و همواره نقطه امید تاریخی در کشور است که از آغاز مواجهه با دنیای جدید توانسته‌ایم به سطحی از آن دست پیدا کنیم تا مردم ما از شرایط مناسب با ظرفیت‌های کشور برخوردار باشند.
وی ادامه داد: از دو سده گذشته در کشور هیچ اقدام اصلاح‌گرانه و توسعه‌ای انجام نشده و کار‌ها بدون نگاه به توسعه علمی و توجه به پژوهش بوده است.                                                      ادامه در صفحه 3

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/387/1/6787/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی