توسعه پروژه‌هاي حمل و نقل ريلي و جاده‌اي در ارتقاي خدمات‌ساني به هم‌وطنان


وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه طی سفر به استان گیلان ضمن بازدید از پروژه خط‌آهن قزوین - رشت در جلسه شورای ترافیک استان حضور یافت. 
به گزارش اقتصاد سرآمد ، مهندس حسن نیا، معاون وزیر و رئيس اين سازمان نیز از همراهان وزیر راه و شهرسازی در این سفر بودند. 
وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای ترافیک استان طی سخنانی گفت: سقف زمانی برای اتمام پروژه راه آهن قزوین-رشت، پایان بهمن ماه است و یک هفته نیز برای مرور انجام همه کارها و آماده بودن تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است. 
وي خاطرنشان كرد: بعد از این مرحله باید مقدمات راه آهن رشت-آستارا و اتصال ریلی به بندر کاسپین و بندر انزلی فراهم شود. 
وزير راه و شهرسازي سپس درخصوص اهمیت این خط ریلی افزود: این پروژه ریلی علاوه بر اینکه در حمل و نقل مردم و مسافران رفاه ایجاد می‌کند، برای اتصال به مناطق فراتر از قفقاز و ترانزیت کالا برای ما از اولویت بالایی برخوردار است. 
وی ادامه پروژه خط ریلی رشت-قزوین و اتصال آن به آستارا را نیز مهم خواند و گفت: در دومین روز از سفر به گیلان ضمن بازدید از مسیر راه‌آهن رشت به آستارا،  برای فراهم کردن تمهیدات و مقدمات لازم تصمیم گیری مي‌شود. 
ایشان ضمن مهم ارزیابی کردن ادامه پروژه خط ریلی قزوین- رشت و اتصال آن به آستارا از این خط ریلی ،به عنوان یکی از بهترین مسیرهای ترانزیت کالا یاد کرد و گفت: با اتصال خط ریلی رشت به آستارا، حمل کالا از جنوب شرقی آسیا و حوزه اقیانوس هند به شمال قفقاز و بخش‌هایی از اروپای شرقی، زمان جابه‌جایی کالا تقریبا به یک سوم زمان مسیر کشتیرانی کاهش می‌یابد و همین نسبت بر کاهش قیمت تمام شده جابجایی کالا نیز خواهد یافت.
 این مقام مسئول خاطرنشان كرد: در حال حاضر با توجه به افتتاح خط‌آهن آستارا خلا موجود میان مسیر رشت به آستارا از طریق بخش حمل و نقل جاده‌ای تکمیل می‌شود تا این مسیر ریلی احداث گردد. 
وزیر راه و شهرسازی همچنین بر ضرورت احداث پایانه مشترک راهداری و راه‌آهن برای جابجایی کالا تاکیدكرد و گفت: لازم است برای افتتاح خط ریلی رشت-آستارا این نوع مقدمات فراهم شده باشد.
 وی افزود: ادامه مسیر ریلی قزوین- رشت به آستارا جزو اولویت ها بوده که امیدواریم پس از برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار، شروع عملیات اجرایی را تعیین و زمانبندی در سال آینده در دستور کار قرار گيرد.
توسعه پروژه‌هاي حمل و نقل ريلي و جاده‌اي در ارتقاي خدمات‌ساني به هم‌وطنان
ارسال دیدگاه
پربازدیدترین اخبار
ضمیمه