عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس :

تسهیلات مسکن پیش بینی شده در بودجه ۹۸ مناسب اقشار کم درآمد جامعه نیست


 محمدرضا ملکشاهی راد، گفت: مردم باید صاحب خانه‌های ارزان قیمت و مقاوم شوند لذا تسهیلات مسکن مورد تاکید در بودجه 98، مناسب اقشار کم درآمد جامعه نیست.
به گزارش اقتصاد سرآمد، محمدرضا ملکشاهی راد عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار داشت: تسهیلات مسکن در بودجه 98 مناسب اقشار کم درآمد نیست و مردم باید صاحب خانه های ارزان قیمت‌تری شوند. نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی تبصره ۸ قانون لایحه بودجه سال ۹۸ در کمیسیون عمران گفت: در این تبصره، دولت خط اعتباری ۵ هزار میلیارد تومانی در اختیار بانک مسکن قرار می‌دهد تا به سازندگان مسکن پرداخت شود. وی، افزود: دولت برای سال آینده، ۱۰۰ هزار مسکن روستایی، ۲۰۰ هزار مسکن شهرهای جدید و ۱۰۰ هزار مسکن شهری به‌ ویژه در بافت های فرسوده پیش بینی کرده که مبلغ تسهیلات در بافت های فرسوده حوزه شهری را ۴۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد و ۶۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد و برای مسکن شهرهای جدید نیز ۶۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد تعیین کرده است.
تامین آورده ۶۰ میلیون تومانی مسکن برای اقشار کم درآمد سخت و دشوار است
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبالغ تعیین شده به هیچ عنوان مناسب اقشار آسیب پذیر جامعه و جوانان نیست، به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هر متر واحد مسکونی ۲ میلیون تومان به پیمانکاران واگذار می‌شود که برای یک واحد ۸۰ متری با احتساب تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی، خریداران باید حدود ۶۰ میلیون تومان آورده داشته باشند و طبیعی است که تامین این مبلغ از طرف افراد کم درآمد به سختی انجام خواهد شد.
در کمیسیون تلفیق، شرایط بهتری نسبت به پیشنهاد دولت فراهم خواهیم کرد
محمدرضا ملکشاهی راد، گفت: البته تصمیم گیری نهایی در کمیسیون تلفیق بودجه انجام می‌شود و ما تلاش خواهیم کرد تا با اصلاح این تبصره و حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه، خانه هایی ارزان قیمت‌تر از پیشنهاد دولت برای مردم فراهم شود.

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/408/8/8364/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی