تاریخ انتشار:1400/4/14
نماینده مردم رباط کریم در مجلس
مجلس از تصمیم سایپا برای داخلی‌سازی صنعت خودرو حمایت می‌کند
اقتصادسرآمد - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر تولید خودروی ملی در داخل کشور و قطع وابستگی به خارج گفت:‌ مجلس از تصمیم سایپا برای داخلی‌سازی صنعت خودرو و قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی حمایت می‌کند.
به گزارش اقتصادسرآمد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسنعلی نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سایپا در افزایش و رونق تولید خودرو در کشور اظهار داشت: قرارداد شرکت سایپا با شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی از جمله شرکت های زیر مجموعه وزارت دفاع و سپاه در راستای افزایش تولید در داخل است و ما از این اقدام حمایت می‌کنیم.
وی تأکید کرد: مسئولین خودروی ما برای رشد و بالندگی صنعت خودرو باید جهادی عمل کنند و از واردات خودرو به داخل جلوگیری کرده تا صنعت خودروی کشور رشد کند.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر ضرورت استفاده از نخبگان و متخصصان داخلی برای تأمین قطعات خودرو در داخل گفت: نگاه ما نسبت به صنعت خودرو این است که باید با اقتدار و قدرت از ظرفیت، توانمندی، تخصص، مهارت و تکنولوژی داخلی برای تولید خودرو استفاده کرد.
حجت‌الاسلام نوروزی عنوان کرد: باید قطعات خودرو در داخل تولید شود تا از وابستگی به خارج رهایی یابیم.
وی افزود: متأسفانه برخی در داخل به واردات خودرو و قطعات خودرو نظر دارند و به دنبال وابستگی پنهانی هستند و این افراد با جریان نفاق خارج از کشور ارتباط دارند و مانع تولید خودرو در داخل می‌شوند.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: باید نیروی انسانی داخلی و از منابع و امکانات داخل استفاده شود و با کار سه شیفته نیازمندی داخلی خودرو تأمین شود.
حجت‌الاسلام نوروزی خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند قیمت خودرو پایین بیاید و قیمت خودرو براساس ریال و نه دلار محاسبه شود.
وی افزود: برای فروش خودرو در داخل باید با توجه به هزینه‌های داخلی خودرو با قیمت مناسب و براساس ریال عرضه شود و چنانچه صادراتی صورت گیرد خودرو براساس دلار محاسبه شود.
 
لینک خبر:
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی