رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور

تجهیز بانک‌ها به سامانه خدمات نابینایان


به گزارش اقتصاد سرآمد - رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور از تجهیز ۹۳ شعبه در ۲۱ استان کشور به سامانه خدمات بانکی نابینا خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰ شعبه در شهر تهران واقع شده است.
از سازمان بهزیستی کشور، ابراهیم کاظمی مومن سرایی افزود: به ‌منظور پرهیز از تمرکز و تجمع ارائه خدمات حضوری به نابینایان صرفا در شهر تهران و برخی شهرهای بزرگ کشور، توزیع این امکان در مناطق فاقد شعب یا دارای حداقل شعب تجهیز شده در اولویت قرار گیرد.
 وی ادامه داد: بانک مرکزی از بانک‌ها و موسسات خواسته است چنانچه هر بخشنامه یا دستورالعمل صادره از بانک مرکزی که ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی به نابینایان، معلولان و جانبازان را دچار اخلال می‌کند، به آن بانک معرفی شوند تا نسبت به رفع مشکل چاره اندیشی شود.
کاظمی با اشاره به افزایش کمیت و کیفیت خدمات رسانی به کم بینایان و نابینایان کشور تصریح کرد: در این راستا تعامل بین بانک ها، موسسات اعتباری و انجمن‌های معلولان و جانبازان مانند انجمن نابینایان ایران باید افزایش یابد و اقدامات شبکه بانکی به منظور برآورده کردن نیازهای آنان نباید محدود به مناسبت‌های خاص شود.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور یادآور شد: نابینایان می‌توانند، نکات آموزشی مورد نیاز جهت بهره‌برداری را از طریق وب سایت بانک ها، موسسات عضو مرکز شتاب و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت دریافت کنند.
بنا به این گزارش، تاکنون به منظور ارائه خدمات بانکی و بانکداری الکترونیکی به جامعه معلولان، اقدامات متعددی از سوی بانک ها، موسسات و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداختی صورت پذیرفته است از آن جمله که امکانات مورد نیاز برای سهولت تردد جانبازان، معلولان و نابینایان در ساختمان‌های تازه ساز بر اساس دستورالعمل‌های مربوط به رفع نقایص موجود در شعب و واحدهای قدیمی پیش‌بینی شده است.
همچنین تابلو مشتریان خاص (جانبازان، معلولان و حتی افراد مسن) روی یکی از باجه‌های پاسخگویی به مشتریان برای خدمات رسانی در کوتاهترین زمان ممکن، نصب شده است.
تجهیز بیش از ۹۰ شعبه در ۲۱ استان کشور به سامانه خدمات بانکی روشندلان، نصب سطوح ویژه حرکت روشندلان، تجهیز دستگاه‌های خودپرداز به سیستم گویا، تجهیز دستگاه‌های خودپرداز به صفحه کلید برجسته و تجهیز وب سایت بانک ها/ موسسات و همچنین اینترنت بانک به نرم افزار متن خوان از دیگر اقدامات در راستای ارائه خدمات بانکی به جامعه معلولان به شمار می‌رود.
بر اساس این گزارش، خدمات بانکداری الکترونیکی مانند سایت بانک ها، اینترنت بانک، تلفن بانک و همراه بانک و همچنین از طریق اپلیکیشن‌های موبایل به جامعه معلولان ارائه می‌شود./گسترش نیوز

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/387/1/6792/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی