علی گلمرادی،رئیس فراکسیون مدیریت منابع انسانی مجلس

وضع موجود، ناشی از ضعف مدیریت منابع


 رئیس فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار در مجلس با بیان اینکه نحوه مدیریت بر منابع مادی و انسانی علت اصلی عقب‌ماندگی‌ها در حوزه اقتصاد، معیشت و اشتغال است، گفت: ایجاد ساختارهای کارآمد و اصلاح فرایندهای کاری باعث حل معضلات کشور می‌شود.
به گزارش اقتصاد سرآمد، علی گلمرادی در حاشیه نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با بیان اینکه فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار صد عضو در مجلس دارد، گفت: هدف از تشکیل فراکسیون ها برای حل مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه هر فراکسیون است.
نقش  مهم اصحاب رسانه در حل مشکلات کشور
نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقش اصحاب رسانه در حل مشکلات کشور بیان داشت: اصحاب رسانه با بیان مشکلات، مسئولان را متوجه مسائلی می کنند که ممکن است آگاهی نسبت به آنها وجود نداشته باشد چرا که همه مدیران و مسئولان ممکن است دارای نواقصی باشند که یا به دلیل ضعف مدیریتی بوده و یا به خاطر ایرادات ساختار سازمانی است که اصحاب رسانه می توانند این موضوعات را آگاه سازی و اصلاح کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه وضع موجود کشور نشانگر ضعف مدیریت منابع است، عنوان کرد: در هر کشور دو منابع مادی و انسانی وجود دارد که منابع انسانی سرآمد منابع سازمانی بوده و کمک حال کشورها است تاب توانند شرایط خوب حیاتی برای جامعه شکل دهند که در این مسیر اگر منابع در اختیار مدیر ضعیف باشد هدر می رود اما اگر مدیر کارآمد باشد با منابع محدود و کم نیز می تواند تأثیر داشته باشد.
گلمرادی در ادامه با اشاره به وجود ضعف مدیریت در کشور بیان داشت: مشکلات فعلی بیانگر این است که مدیریت منابع مادی مشکل جدی داشته و همین نحوه مدیریت بر منابع چه مادی و چه انسانی علت اصلی عقب ماندگی ها در حوزه اقتصاد، معیشت و اشتغال است.
ایجاد ساختارهای کارآمد و اصلاح فرآیندهای کاری باعث حل معضلات کشور می‌شود
این نماینده مردم در مجلس دهم مسیر اساسی برای حل معضلات جدی کشور را ایجاد ساختارهای کارآمد و اصلاح فرایندهای کاری دانست و افزود: در قالب ساختار کارآمد و اصلاح فرایندها می توانیم نگرانی ها را مرتفع کنیم از این رو صد نماینده که همه در مباحث مدیریتی دارای دانش و مهارت هستند این فراکسیون را ایجاد کرده و به عضویت آن درآمده اند چرا که تلفیق دو دانش ضمنی و صریح می تواند هم افزایی و اثربخشی ایجاد کند.
وی در ادامه با بیان اینکه مدیران موفق در ایران وظیفه گرا هستند، عنوان کرد: برای موفقیت باید الزاماتی برای انتخاب مدیران و مدیریت منابع انسانی به کار بسته شود که این فراکسیون می تواند با ارائه طرح جامع مدیریت منابع انسانی که امیدواریم تدوین شده و به تصویب مجلس برسد در این راستا اثرگذار باشد.
گلمرادی در ادامه با بیان اینکه مأموریت دیگر فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار ارتباط با دانشگاه برای بهره گیری از ظرفیت ها است تا بتواند با نگاه صحیح در راستای تدوین ضوابط حرکت کند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تعامل با تیم های مدیریتی کشور را در دستور کار داریم چنانچه اولین جلسه فراکسیون با انجمنی در رابطه با توسعه منابع انسانی و با حضور نایب رئیس مجلس و آقایان فانی و نوری از مدیران مجلس برگزار و درباره نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدها بحث و بررسی صورت گرفت.
تعامل فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار با دانشجویان بهره‌گیری از دانش مهارتی است
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نقش و جایگاه منابع انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید عملا به کار بسته شود، اظهار داشت: مشکلات امروز کشور به دلیل عدم وجود راهبردها و برنامه های بلندمدت بوده که اگر به دنبال اصلاح وضع موجود هستیم باید برنامه ریزی بلندمدت داشته باشیم.
وی افزود: مشکلات امروز کشور به علت بی برنامگی های دیروز است و وضعیت نابسامانی که داریم برنامه های بهبود اضطراب را می طلبد تا در آینده با چالش مواجه نباشیم.
گلمرادی در ادامه با اشاره به کارگروهی که در فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار تشکیل شده است، یادآور شد: برخی نمایندگان با عناصر دانشگاهی تیمی تشکیل داده اند تا بحث و بررسی پیرامون مشکلات و منابع انسانی صورت گیرد و در نهایت گزارش آن در اختیار فراکسیون قرار خواهد گرفت و احصاء موارد می تواند به ما در مسیر کمک کند.
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه با بیان اینکه تعامل فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار با دانشجویان بهره‌گیری از دانش مهارتی است، ابراز کرد: استراتژی شخصی سازی مدیریت دانش به این معنا است که باید دانش تجربی مدیران در اختیار قشر دانشگاهی قرار گیرد تا بتواند مثمر ثمر باشد.
رئیس فراکسیون مدیریت منابع انسانی برای توسعه پایدار در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانش مدیران صرفا می تواند 10 درصد به صورت کتبی درآید و 90 درصد باید از طرق دیگر و تشکیل گروه ها و انجمن ها به دانشجویان و سایر جامعه انتقال یابد.

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/408/8/8361/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی