کاهش ۷ درصدی تصادفات ناوگان حمل و نقل عمومی در ایلام


فریبا میرزایی- ایلام - رئیس پلیس راه ایلام گفت: با فرهنگ‌سازی و آموزش تصادفات ناوگان حمل و نقل عمومی در ایلام هفت درصد کاهش یافته است.
به گزارش اقتصاد سرآمد، سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: نقش مواد مخدر و تبعات ناشی از آن و آسیب های مصرف مواد مخدر از اهمیت ویژه‌ای در جامعه به خصوص برای رانندگان برخوردار است.
وی افزود: در استان ایلام چهار هزار و ۵۰۰ راننده فعال در ناوگان حمل و نقل وجود دارد که در جابجایی بار و مسافر فعالیت دارند، با توجه به نقش مهمی که در حمل و نقل دارند باید این رانندگان از سلامت جسمی روحی و روانی برخوردار باشند.
وی تصریح کرد: لذا پلیس راه انتظامی استان با همکاری اداره حمل و نقل، شورای مبارزه با مواد مخدر و استانداری ایلام با محوریت پلیس راه کلاس‌های آموزشی به صورت ماهیانه، هفتگی و روزانه برای رانندگان برگزار می کنند.
همتی‌زاده عنوان کرد: پیشگیری از وقوع تصادفات با ایجاد بستر مناسب برای آموزش و فرهنگ سازی برای رانندگان که کمک شایانی را در زمینه توسعه اقتصاد ‌کشور دارند به صورت مستمر صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به این که امروزه نقش رانندگان و خطای انسانی بیشتر از سایر عوامل است لذا در این زمینه همکاری سایر دستگاه ها، نهادها و مردم برای کاهش تصادفات ضروری است.
رئیس پلیس راه ایلام عنوان کرد: سال‌های گذشته ۱۲ درصد تصادفات در ایلام مربوط به ناوگان حمل و نقل عمومی بود که با فرهنگ‌سازی و آموزش تصادفات در بحث ناوگان حمل و نقل عمومی هفت درصد کاهش داشته است.

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/409/7/8419/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی