معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد:

فعالیت ۱۳۵ سمن تخصصی و ۵۸ سمن غیر تخصصی در حوزه سلامت مازندران


دومین جلسه آموزشی سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه سلامت استان مازندران در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
به گزارش اقتصاد سرآمد، دکتر حسین رنجبران، جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاون امور اجتماعی این دانشگاه در دومین جلسه آموزشی سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه سلامت استان مازندران با بیان اینکه۱۳۵ سمن تخصصی سلامت در استان مازندران وجود دارد، گفت: بیشترین سمن در شهرستان هاي ساري و آمل فعال هستند و شهرستان آمل نيز بيشترين خير رادر اين حوزه دارد.
وی با بیان اینکه ۵۸ سمن غیر تخصصی در حوزه سلامت نیز در استان وجود دارد، افزود: در حوزه سرطان و کنسر ۱۳ سمن در شهرستان های بابل، ساری، تنکابن، عباس آباد، بابلسر وقائمشهر فعالیت می کنند.
دکتر رنجبران هدف اصلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه اجتماعی را گسترش سمن ها در همه شهرستان ها عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر در مازندران ۸ سمن در حوزه تالاسمی،۸ سمن حمایت از بیماران کلیوی، ۸ سمن ام.اس،  یک سمن در حوزه بیماری صرع، دو سمن در حوزه هموفیلی، یک سمن در حوزه بیماری قلبي، ۱۳ سمن توانبخشي معلولين، ۴۷ سمن آسيب هاي اجتماعي، ۲۶ سمن اعتياد، دو سمن نابينايان، يک سمن ناشنوايان، ۵ سمن ورزش و تندرستي، ۱۰ سمن حمايت از کودکان بد سرپرست و بي سرپرست و ۴۳ سمن حمايتي و درماني وجود دارد.
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیماری را یکی از مسائل حساس جامعه دانست و بیان کرد: ۱۹۴ سمن در حوزه سلامت در استان وجود دارد که در طول سال، نشست هایی با معاونت های تخصصی برگزار می شود.
وی به برگزاری ورزش صبحگاهی در روزهای چهارشنبه هر هفته در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و واحدهای ستادی تابعه در شهرستان ها با حضور کارکنان و مدیران اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات خوب استانداری پیگیری ورزش همگانی است که  شرایط لازم براي ورزش کارکنان دستگاه هاي اجرايي فراهم شده است.
دکتر رنجبران به انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد و ادامه داد: مهارت های ارتباطی یکی از مسائل مهم در حوزه اجتماعی است که به منظور ارتقای مهارت ها آموزش لازم برای رابطین اجتماعی برگزار شد.
دکتر عیسی قاسمی طوسی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران نیز با بیان اینکه یکی از اقدامات ما شناسایی N.G.O های فعال و غير فعال است، گفت: بسياري از افراد مجوز براي راه اندازي سمن ها را گرفتند ولي فعاليتي را انجام نمي دهند که بايد شناسايي و به وظايف خود عمل کنند.
وی راه توسعه را مشارکت و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در رفع مشکلات جامعه دانست و افزود: کشور سوئد با جمعیت شش هزار نفری بیش از ۲۰۰ هزار سمن دارد که نشاندهنده ظرفیت این حوزه است.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران ادامه داد: مردم در زلزله کرمانشاه کمک زیادی کردند که باید در این حوزه نیز تشکل های مردم نهاد یکپارچه و برنامه ریزی شده فعالیت کنند.
دکتر قاسمی طوسی با بیان اینکه مهمترین رسالت سازمان های مردم نهاد فعالیت در راستای اهداف آن موسسه است، گفت: دولت بایدسیاست های کلان را دنبال می کند و مردم برای برطرف شدن مشکلات جامعه کمک کنند.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت استان مازندران در کشور پیشگام است، ادامه داد: هر کار خیری که انجام دهیم صد کار خوب به خود ما بر می گردد.

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/409/7/8439/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی