نیمی از فولاد کشور در فولاد مبارکه  تولید می‌شود  نشست تخصصی بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی در صنعت فولاد در حاشیه نخستین همایش و نمایشگاه ملی فولاد ایران در سالن برج میلاد تهران، برگزار شد.مدیرعامل فولاد مبارکه در این نشست با اشاره به پیشینه تاریخی درخشان علمی و فرهنگی ملت ایران گفت: ملت ایران در طول تاریخ با شخصیت‌های علمی و فرهنگی که در عرصه جهان می‌درخشند حرفی برای گفتن داشته و امروز هم با توجه به درخشش جوانان و اندیشمندان ایرانی در المپیادها ومسابقات جهانی این ظزفیت وجود دارد ومی توانیم درتولید علم و فناوری سهمی برای ملت ایران قائل باشیم.
به گزارش اقتصاد سرآمد، حمیدرضا عظیمیان با بیان این که ما در وسط میدان مبارزه با استکبارهستیم و با تحریم‌ها‌ی ظالمانه مواجه شده ایم، اظهار داشت: یا باید تسلیم شویم و تولیدمان به لحاظ کمیت و کیفیت پایین بیاید و یا باید تلاش کنیم و تولیدمان را ادامه دهیم که البته شرایط کشورایجاب می‌کند واین انتظار از ما هست و مردم هم این مطالبه را دارند که تلاش کنیم و به سمت فعالیت‌های علمی و کارهای فناورانه برویم.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه همکاری وبستن قرارداد بلند مدت با شرکت‌های دانش بنیان و بهره مندی از دستاوردهای آنها در این مجتمع صنعتی را مهم وراه گشا دانست وگفت: برون سپاری و بومی‌سازی همیشه در فولاد مبارکه بوده است ولی الان تنها تفاوتی که پیدا کرده شتاب بیشتری پیدا کرده است وی تصریح کرد: براساس رویکرد جدید مبارکه پیشنهاداتی که برای تامین کالا و مواد مصرفی ارائه می‌شود را معاونت فناوری شرکت بررسی کرده، در ریسک سرمایه‌گذاری مشارکت کرده، تامین مالی می‌کند و اگر نهایی شد قراردادهای چندین ساله منعقد می‌شود. عظیمیان گفت:. نمایشگاه توانمندی‌های صنایع فولاد کشور شاید چند روز باشد اما این رویکرد در فولاد مبارکه همیشگی است و تعطیل نخواهد شد. ملزم به ادامه این کار هستیم وگرنه با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی با بیان این که فولاد مبارکه به تنهایی نیمی از فولاد کشور را تولید می‌کند قرار داد‌های بلند مدت با شرکت‌های دانش بنیان را رویکرد حمایتی فولاد مبارکه از ظرفیت‌های بخش علمی کشور دانست و اظهار کرد: دیگر از نمایش گذشته‌ایم و در وسط میدان فعالیت هستیم این کار را در داخل مجموعه ساماندهی کرده ایم، نرم افزار آماده شده، کارکنان تجهیز شده و آمادگی کامل داریم این دانش فنی محفوظ است در شرکت و بسته به نوع کالا قراردادهای بلندمدت می‌بندیم تا خیال شرکت‌های دانش بنیان هم راحت باشد.

آدرس مطلب http://www.eghtesadsaramad.ir/newspaper/page/408/7/8358/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
پربازدیدترین اخبار
نظرسنجی